Informacja o Zlocie Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach

Drukuj

Uprzejmie informujemy, że tegoroczny Zlot Szkół noszących imię Jana Pawła II, odbędzie się w dniu urodzin naszego Patrona, a więc 18 maja 2017 r. w Jego rodzinnym mieście – Wadowicach.

Uroczystość wypadnie w czwartek i będzie miała charakter wspólnego dziękczynienia za życie i działalność św. Jana Pawła II, wspomnienia Jego 97  urodzin oraz wyrażenia wdzięczności za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Centralnym punktem uroczystości będzie Eucharystia pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego, przed bazyliką ONMP w Wadowicach o godz. 15. 30.

Przedstawiciele szkół, którzy przybędą na spotkanie, rejestrują grupę w wyznaczonym miejscu na Placu Jana Pawła II (Rynek).

Spotkanie Szkół przebiegać będzie następująco:

  • Od 12.00 – 14.30 oprowadzanie grup pielgrzymkowych po Wadowicach – Koło Przewodników PTTK Wadowice (rezerwacja telefoniczna)
  • od 13.00 – 14.15 rejestracja grup
  • 14.15 – powitanie pielgrzymów, rozstrzygnięcie konkursu literackiego i wręczenie nagród       
  • 14.30 – 15.10 – koncert ks. Jakuba Bartczaka
  • 15.15 – uroczyste wprowadzenie pocztów sztandarowych na Plac Jana Pawła II
  • 15.20 – krótka prezentacja działalności sióstr Albertynek w Wadowicach z racji przeżywanego Roku Św. Brata Alberta
  • 15.30 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego

Po Mszy Św. wręczenie przechodniego symbolu Prymatu losowo wybranej Szkole.

Poczęstunek: tort urodzinowy, chleb ze smalczykiem i radoczański jabłecznik.

Koncert orkiestr strażackich, a w godz. wieczornych, o 20.00 – koncert pt. „Św. Jan Paweł II z Wadowic” w wykonaniu artystów występujących na ŚDM.

Informujemy Państwa, że w tym dniu, przed południem będzie możliwość uczestnictwa w programie imprez z okazji 130-lecia PTG "Sokół":

  • O godz.12.00 – pokaz gimnastyczny na boisku sportowym przy ZSP nr 3 w Wadowicach
  • O godz. 13.00 – występ zespołu „Sokolanie” na scenie (Plac JP II)
  • O godz. 13.40 – pokaz musztry paradnej (również na Placu JP II)

Ponadto informujemy o bogatym programie imprez w tym dniu na terenie naszego miasta z okazji Dni Wadowic. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Zapraszamy Szkoły do udziału w  konkursie literackim. Praca ma mieć formę listu do Ojca św. Franciszka i zawierać odpowiedź na Jego zaproszenie, by wstać z kanapy i podjąć się apostolstwa, dawania świadectwa miłości Chrystusa.

Prosimy, napiszcie, jak wam się to udało zrealizować. Może to być opisane np. dzieło  miłosierdzia, jakieś wydarzenie, spotkanie, którego dokonała Wasza Szkoła, bądź klasa, grupa czy pojedynczy uczeń. List (tylko jeden z danej szkoły) należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy naszego Zespołu Szkół  CKU w Radoczy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Objętość pracy to jedna strona A4. Termin zgłaszania prac – do 10 maja br. Mamy również propozycję złożenia daru serca od każdej ze Szkół (o ile wyrazi na to ochotę).
Będzie nim 5  różańców, dowolnej wielkości, koloru, itp., które złożymy przy rejestracji, a następnie w darze ołtarza na Mszy św. Będzie to nasz wspólny dar na misje. W ten sposób podejmiemy dzieło miłosierdzia, do którego zachęcał swoim przykładem Patron tego roku – św.  Brat Albert, a także będzie to przypomnienie o modlitwie różańcowej, do której wzywa nas Matka Boża Fatimska, szczególnie w 100 – rocznicę Jej objawień.   

Prosimy o potwierdzenie Państwa udziału w Zlocie – telefonicznie lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 13.05.2017 r.

Dzwonić należy do sekretariatu naszego Zespołu Szkół CKU w Radoczy pod nr tel. 33 82 340 89.           

            Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy: Szczęść Boże!